Aktualności

22.05.2020

Na stronie internetowej Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej w zakładce „Artykuły” opublikowane zostały poruszające teksty pani dr Ewy Kowalskiej poświęcone Ofiarom zbrodni katyńskiej, w tym policjantom PP II RP, jeńcom obozu w Ostaszkowie, rozstrzelanym w Kalininie (dzisiejszym Twerze), spoczywającym na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje.

+
20.05.2020

Oświadczenie skierowane zostało do Sejmu i Senatu RP, Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Instytutu Pamięci Narodowej.

+
11.05.2020

W związku z usunięciem tablic pamiątkowych z budynku Uniwersytetu Medycznego w Twerze w roku 80 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r. oraz Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi wystosowały do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego pismo, którego treść poniżej przytaczamy.

+
07.05.2020

Z okazji 80 rocznicy Zbrodni Katyńskiej w czasopiśmie samorządu województwa mazowieckiego „Mazowsze serce Polski” nr 4/20 ukazał się artykuł pani Agnieszki Boguckiej Przebaczyć – tak, zapomnieć – nigdy.

+

Wybierz Strony